Galen Spółka Jawna Nieśmiałek i Wspólnicy
0
0,00 PLN
+ Koszty dostawy
Logowanie Rejestracja
  • Strona główna
  • KATEGORIE
    Promocje:
    Promocje KOSMETYKI - ZNAJDŹ WG MARKI REZERWA 2 REZERWA 3 REZERWA 4 REZERWA 5
    • KATEGORIE
      • ALERGIA
      • ANTYKONCEPCJA
      • BÓL
      • DERMATOLOGIA
      • DLA DIABETYKÓW
      • DLA DZIECI
      • DLA KOBIET W CIĄŻY I KARMIĄCYCH
      • DLA MĘŻCZYZN
      • DLA SPORTOWCÓW
      • DROGI MOCZOWE
      • HIGIENA NOSA
      • JAMA USTNA I ZĘBY
      • KOSMETYKI
      • MATERIAŁY HIGIENICZNE I OPATRUNKOWE
      • MENOPAUZA
      • MIĘŚNIE, STAWY I KOŚCI
      • NA SEN
      • NA USPOKOJENIE
      • NAŁOGI
      • OCZY
      • ODCHUDZANIE/ OCZYSZCZANIE
      • ODPORNOŚĆ
      • PAMIĘĆ I KONCENTRACJA
      • PIELĘGNACJA CHORYCH LEŻĄCYCH
      • POMYSŁ NA PREZENT
      • Produkty przeciwżylakowe
      • PRZEZIĘBIENIE I GRYPA
      • RANY/OBRZĘKI/ STŁUCZENIA
      • SPRZĘT MEDYCZNY/REHABILITACYJNY
      • Trany
      • UKŁAD KRĄŻENIA/SERCE
      • UKŁAD NERWOWY
      • UKŁAD POKARMOWY
      • USZY
      • WITAMINY/MINERAŁY
      • ZDROWA ŻYWNOŚĆ
      • ZDROWIE INTYMNE
      • ZIOŁA
      • ŻYWIENIE MEDYCZNE
  • Produkty przeciwżylakowe
  • Pielęgnacja chorych leżąych
  • Strona główna
  • KATEGORIE
  • BÓL
  • tabletki / kapsułki
  • Cefalgin migraplus *10 tabl.

Cefalgin migraplus *10 tabl.

Dawka: 0,25g+0,15g+0,05g
Opakowanie: 10 tabl. (blistry)
Rejestracja: lek bez recepty
Producent: PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
Substancja czynna: Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinu
Postać: tabl.

Cena: 11,98 PLN

Do koszyka
Lek dostępny wyłącznie do odbioru osobistego
Cefalgin migraplus *10 tabl.
Powiadom znajomego Zapytaj o produkt Pobierz jako PDF Drukuj Powiadom o zmianie ceny Dodaj do ulubionych
Nazwa: Cefalgin tabletki

Opakowanie: 10 tabl.

Skład: (1 tabletka): paracetamol 250 mg, propyfenazon 150 mg, kofeina 50 mg.

Substancje pomocnicze:
skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie: Lek na migrenowe bóle głowy.

Wskazania: Bóle głowy, zębów, menstruacyjne, nerwobóle, a także bóle związane z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, kofeinę lub kwas acetylosalicylowy, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, propyfenazon, aminofenazon, fenylobutazon, metamizol) lub którykolwiek składnik leku. Ciężka niewydolność wątroby i (lub) nerek. Zmiany w obrazie krwi obwodowej jak niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza. Wrodzony niedobór dehydrogenazy-6-fosforanowej. Nadciśnienie tętnicze. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Ostra porfiria wątrobowa. Choroba alkoholowa.Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane: Mogą wystąpić: nudności, bóle brzucha, wymioty, pieczenie; ból głowy, zaburzenia snu, drżenie mięśniowe; reakcje nadwrażliwości (zmiany skórne w postaci rumienia, wysypki, świądu lub pokrzywki; obrzęk naczynioruchowy, duszność, napady astmy, wstrząs anafilaktyczny).
Rzadko: zmiany w obrazie krwi obwodowej, takie jak: trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, pancytopenia, methemoglobinemia, niedokrwistość aplastyczna.
Lek stosowany przez dłuższy czas może wywołać uszkodzenia wątroby związane z zaburzeniami metabolizmu wątrobowego oraz zaburzenia czynności nerek.

Uwagi: Nie należy stosować preparatu jednocześnie z alkoholem.

Leki stymulujące aktywność enzymów wątrobowych, takie jak: niektóre leki nasenne, przeciwpadaczkowe (np. barbiturany, fenytoina, karbamazepina) i ryfampicyna zwiększają uszkadzające wątrobę działanie paracetamolu. Równoczesne podawanie paracetamolu z chloramfenikolem powoduje wydłużenie eliminacji, zwiększenie ryzyka toksyczności leku. Propyfenazon i paracetamol nasilają działanie leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryn. U pacjentów stosujących jednocześnie te leki należy kontrolować czas protrombinowy. Aspiryna, salicylany oraz NLPZ długotrwale stosowane z paracetamolem zwiększają ryzyko zaburzeń czynności nerek. Jednoczesne stosowanie paracetamolu i zydowudyny zwiększa ryzyko wystąpienia neutropenii. Alkohol nasila hepatotoksyczne działanie paracetamolu. Kofeina zwiększa tachykardię powodowaną przez leki sympatykomimetyczne, tyroksynę i zmniejsza eliminację teofiliny. Palenie papierosów i barbiturany przyspieszają metabolizm kofeiny. Doustne hormonalne środki antykoncepcyjne, cymetydyna i disulfiram zmniejszają metabolizm kofeiny. Kofeina zwiększa ryzyko uzależnienia od substancji takich jak efedryna. Jednoczesne podawanie niektórych inhibitorów gyrazy może wydłużać eliminację kofeiny i jej metabolitu paraksantyny.

Dawkowanie: Dorośli 1-2 tabletki jednorazowo. Dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka jednorazowo. W razie potrzeby dawkę można powtarzać do 3 razy na dobę.

Status: Lek OTC




Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Nie dodano jeszcze żadnej opini.
Dodaj swoją opinię

Dawka

0,25g+0,15g+0,05g

Opakowanie

10 tabl. (blistry)

Rejestracja

lek bez recepty

Producent

PABIANICKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.

Substancja czynna

Paracetamolum, Propyphenazonum, Coffeinu

Postać

tabl.
Saridon *20 tabl.

Saridon *20 tabl.

23,98 PLN
Do koszyka
Altacet *6 tabl.

Altacet *6 tabl.

12,60 PLN
Do koszyka
Asmag *50 szt.

Asmag *50 szt.

11,60 PLN
Do koszyka
Asmag B * 50tabl

Asmag B * 50tabl

12,60 PLN
Do koszyka
Asmag forte *50 szt.

Asmag forte *50 szt.

13,98 PLN
Do koszyka
zobacz więcej »
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach wpisz swój adres e-mail i kliknij "Zapisz". Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera lub zarządzać swoją subskrypcją kliknij tutaj.
Jeżeli chcesz się wypisać z newslettera wpisz swój adres e-mail i kliknij "Wypisz". Jeżeli chcesz się zapisać kliknij tutaj.

Informacje

  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Zezwolenie

Zakupy

  • Biolevox HA
  • Flexus Fluid
  • Uriage woda termalna 300ml

Skontaktuj się z nami

Biuro obsługi klienta:

+48 42 652-17-75

sklep@galenlodz.pl
legalna apteka

Wysyłka

legalna apteka
Copyright © 2023
Oprogramowanie sklepu: APTUSSHOP Projekt i strony: APTUS.PL
Brak ulubionych
Galen Spółka Jawna Nieśmiałek i Wspólnicy
0
0,00 PLN
+ Koszty dostawy