Nazwa: Aspirin Pro 500mg tabletki powlekane
Opakowanie: 8 tabletek
Skład: 1 tabletka powlekana zawiera:
500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, sodu węglan bezwodny.
Otoczka: wosk Carnauba, hypromeloza, cynku stearynian.
Wskazania: Lek Aspirin Pro stosuje się w objawowym leczeniu gorączki i (lub) bólu o małym lub umiarkowanym nasileniu, np. ból głowy, dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie, bóle zębów, bóle mięśni.
Lek Aspirin Pro jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży - osób w wieku 12 lat i starszych (o masie ciała 40 kg lub więcej).
Przeciwwskazania: Kiedy nie stosować leku Aspirin Pro:
• jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
• jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej lub reakcja alergiczna (np. pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, ciężki nieżyt nosa, wstrząs) wywołane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
• jeśli u pacjenta występuje chorobą wrzodowa żołądka lub dwunastnicy;
• jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna lub jeśli występuje podwyższone ryzyko krwawienia;
• jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność nerek, wątroby lub serca;
• jeśli pacjent jest leczony metotreksatem w dawkach większych niż 20 mg na tydzień;
• jeśli pacjent jest leczony doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (leki rozrzedzające krew i zapobiegające jej krzepnięciu);
• jeśli pacjentka jest po piątym miesiącu dąży (ponad 24 tygodnie bez miesiączki).
W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci
U dzieci z chorobami wirusowymi, którym podano kwas acetylosalicylowy, obserwowano zespół Reye’a (rzadko występujące, ale bardzo ciężkie zaburzenie związane z uszkodzeniem układu nerwowego oraz wątroby).
W związku z tym;
• w przypadku chorób wirusowych, takich jak grypa lub ospa wietrzna, nie należy podawać dziecku kwasu acetylosalicylowego bez uprzedniej konsultacji z lekarzem;
• w przypadku wystąpienia objawów takich jak zawroty głowy lub omdlenie, zaburzenia zachowania lub wymioty u dziecka przyjmującego kwas acetylosalicylowy należy natychmiast powiadomić lekarza.
Status: Lek OTC
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.